من حیث لا یحتسب

من حیث لا یحتسب

من حیث لا یحتسب

من حیث لا یحتسب

به نام خدا سلام دوستان و همراهان سایت مولیزی.ممنون که سایت ما را انتخاب کردید.در ادامه با ما همراه باشید تا این آیه قرآنی و شعر حافظ را که شامل این قسمت عربی است را تقدیم تان کنم.

و يرزقه من حيث لا يحتسب

این عبارت در سوره الطلاق آیه سوم واقع شده است.

آیه 3 سوره الطلاق:

وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ ۚ وَمَن يَتَوَكَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيءٍ قَدرًا﴿۳﴾

معنى من حيث لا يحتسب

و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است.

و یرزقه من حیث لا یحتسب حافظ

این شعر در قطعات حضرت حافظ واقع شده است.

قطعه شماره1:

تو نیک و بد خود هم از خود بپرس

چرا بایدت دیگری محتسب

****

و یرزقه من حیث لایحتسب

****

و یرزقه من حیث لا یحتسب انگلیسی

And will provide for him from where he does not expect. And whoever relies upon Allah – then He is sufficient for him. Indeed, Allah will accomplish His purpose. Allah has already set for everything a [decreed] extent

 

سوره طلاق:

سوره طلاق شصت و پنجمین سوره و از سوره‌های مدنی قرآن است که در جزء بیست و هشتم جای دارد. نام‌گذاری این سوره به نام طلاق به دلیل اشاره به احکام طلاق در بیشتر آیات این سوره است. در بخش اول سوره طلاق از كلياتى درباره احكام طلاق همراه با انذار، تهديد و بشارت سخن گفته شده و در بخش دوم به عظمت خداوند، جایگاه پیامبر(ص)، پاداش صالحان و مجازات بدكاران اشاره شده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  وان یکاد

باقی ماندن بر سنت رسول خدا(ص) و امان از آتش دوزخ از ثمرات تلاوت این سوره بیان شده است.

منبع: ویکی شیعه

امیدوارم از مطالب ارائه شده راضی بوده باشید.

با تشکر مولیزی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.